Dobór źródła ciepła jest kluczową kwestią każdego domu, mieszkania czy innej powierzchni.
 

 

 

OGRZEWANIE PODŁOGOWE TOMAX

Aktualnie ogrzewanie podłogowe cieszy się największym zainteresowaniem pośród naszych klientów. Jest to typ ogrzewania płaszczyznowego, którego wybór daje nam możliwość bardzo korzystnego rozkładu temperaturowego w pomieszczeniach. Dzięki czemu następuje równomierne oddawanie ciepła. Dodatkowym atutem ogrzewania podłogowego jest brak widocznych grzejników, co umożliwia lepsze zaplanowanie każdego wnętrza oraz zyskanie dodatkowej przestrzeni.

Koszt instalacji podłogowej jest bardzo zbliżony do grzejnikowej.

Proponowanym przez nas rozwiązaniem mającym zastosowanie podczas montażu ogrzewania podłogowego jest …. za którą idzie wysoka jakość oraz gwarancja.

Kolejnym atutem montażu ogrzewania podłogowego jest całkowity brak konieczności stosowania grzejników ściennych. W tym wypadku rolę grzejnika pełni powierzchnia podłogi. Cała instalacja sprawia, że ciepło w pomieszczeniu oddawane jest bardzo równomiernie. Ten rodzaj ogrzewania zapewnia optymalny dla człowieka rozkład temperatury, co przekłada się na większy komfort domowników. Nie należy obawiać się chodzenia gołą stopą po takiej podłodze, ponieważ będzie ona jedynie lekko ciepła.

Warto wspomnieć także o tym, że sposób oddawania ciepła przez ogrzewanie podłogowe pozwala nam na swobodne obniżenie temperatury w danym pomieszczeniu o kilka stopni bez pogarszania komfortu cieplnego. Zapewnić to może dodatkowe oszczędności w ciągu roku.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasi doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie grzewcze dla Państwa budynku.

 


 

OGRZEWANIE ŚCIENNE TOMAX

Ogrzewanie ścienne przypomina w budowie popularne ogrzewanie podłogowe. Jest rodzajem wodnego ogrzewania płaszczyznowego, z tą różnicą, że rury centralnego ogrzewania znajdują się na stale w ścianie. Pod warstwą wykończeniową cyrkuluje woda o odpowiedniej temperaturze, oddając swoje ciepło do pomieszczenia. Sterowanie odbywa się podobnie jak przy ogrzewaniu podłogowym – przy pomocy termostatu.

Wspomniany system wodny podłączony jest do źródła ciepła, którym może być przykładowo pompa ciepła.

Koszt ogrzewania ściennego porównywany jest do ogrzewania podłogowego. Również wykonanie takiego ogrzewania wymaga podobnych nakładów pracy. Należy jednak pamiętać, że opłacalność tego systemu w danym domu zależeć będzie od indywidualnych czynników takich jak choćby ilość przeszkleń czy rozkład pomieszczeń.

Zaletami tego rozwiązania są:

  • równomierne rozprowadzanie ciepła,
  • ten typ ogrzewania nie wpływa na dodatkowe ruchy powietrza, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych grzejników,
  • relatywnie niskie koszty eksploatacji,
  • wysoka efektywność działania.

Należy jednak pamiętać, że przy zainstalowaniu tego typu rozwiązania, dana ściana zostaje częściowo wyłączona z użytku. Nie możemy przy niej ustawiać wysokich mebli, ani przybijać większych elementów.

 

Serdecznie zapraszamy do kontaktu, nasi doradcy dobiorą najlepsze rozwiązanie grzewcze dla Państwa budynku.