Pompy ciepła - ekologiczne rozwiązanie grzewcze dla Twojego domu lub biura
 

 

POMPY CIEPŁA

Pompy ciepła to ostatnio bardzo często stosowany system ogrzewania budynków mieszkalnych oraz biurowych. To bardzo efektywna, ekologiczna, bezpieczna i niedroga w eksploatacji alternatywa dla tradycyjnych instalacji grzewczych, gazowych, olejowych czy elektrycznych.

 

Dlaczego warto wziąć pod uwagę montaż pompy ciepła?

 • OSZCZĘDNOŚĆ
  Koszty związane z zakupem oraz instalacją pompy nie są wyższe jeśli uwzględnimy, że odchodzą nam koszty związane z budową komina, czy miejsca na składowanie opału. W rzeczywistości pompa ciepła jest często mniej kosztowna niż przyłącze gazowe.
  Kolejną kwestią na którą warto zwrócić uwagę jest fakt, że koszty eksploatacji pompy są niskie, dzięki czemu inwestycja zwraca się już po kilku latach. Koszty eksploatacji są także przewidywalne, gdyż zależą jedynie od wzrostu cen prądu.
  Pompa ciepła jest skutecznym oraz oszczędnym rozwiązaniem na lata, gdyż odpowiednio używana i regularnie serwisowana, może pracować nawet do 50 lat. Dodatkowo budynki z pompą ciepła mają wyższą wartość na rynku nieruchomości.

 • WIELOFUNKCYJNOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO
  Kolejnym atutem pomp ciepła są niewielkie wymagania dotyczące samego montażu pompy. Można ją z powodzeniem zainstalować w budynkach nowych lub modernizowanych, które zostały uprzednio ocieplone. W starych budynkach pompa może dodatkowo uzupełniać istniejące instalacje, a jej podłączenie nie będzie wymagało dodatkowych grzejników. Warto także wspomnieć, że pompa ciepła może być jedynym źródłem ogrzewania lub współpracować z kominkiem czy kotłem gazowym. Pompa ciepła to na najbezpieczniejszy system ogrzewania, nie istnieje ryzyko wybuchu czy zaczadzenia.

 • EKOLOGIA
  Pompa wykorzystuje odnawialne źródło energii (OZE) zatem jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Badania wykazują, że pompa ciepła zmniejsza emisję dwutlenku węgla o 20%. Inwestorzy, którzy zdecydują się na montaż pompy ciepła, mogą pozyskać ekodotację na jej zakup z programów unijnych, rządowych bądź regionalnych.

 • PROSTA OBSŁUGA, MOŻLIWOŚĆ STEROWANIE WIFI
  Wystarczy odpowiednia regulacja ustawień, aby pompa działała bezobsługowo. Instalacją z pompą ciepła można sterować zdalnie z dowolnego miejsca. Można także monitorować jej działanie z poziomu aplikacji lub urządzenia mobilnego.

 


 

Systemy ogrzewania oparte na pompach ciepła są coraz popularniejsze.
Celem otrzymania szczegółowych informacji dostosowanych bezpośrednio do Państwa potrzeb, zachęcamy do kontaktu.